Na této stránce najdete informace o naší technice

rádi bychom Vás seznámili s technikou, kterou máme k dispozici a používáme k zásahům. Hned na začátek zmíníme náš „vozový“ park. Na prvotní zásah k požáru máme k dispozici CAS (cisternovou automobilovou stříkačku) 25 Š 706, čili trambuse, který se „narodil“ v roce 1964. Dále používáme jako DA (doprovodné vozidlo) Ford Tranzit, který je určen spíše k technickým zásahu a k přepravě členů zásahové jednotky. Ten byl uveden do provozu v roce 2006 a je to náš nejmladší člen „vozového“ parku. Třetím automobilem, kterým disponujeme je AVIA DVS 12. Ta je v současné době v rekonstrukci a v blízké době bude opět zařazena do akceschopnosti. Další technika, kterou používáme na čerpání vody jsou požární stříkačky. Vlastníme PPS 8, PPS 12, PPS 15, PS 16. Číselné označení určuje stonásobný průtok vody za minutu. Kromě PPS 15, kterou používáme výhradně na požární sport, jsou všechny ostatní určeny k zásahu. Dále máme kalové čerpadlo a tři plovoucí čerpadla (Kraken 800 l/min, Honda 800 l/min a největší PH Cyklon 1500 l/min). Dále máme k dispozici laminátový motorový člun o výkonu motoru 50 koní.

Na technické zásahy nám slouží tři motorové pily, dvakrát Husqvarna (délka lišt 38cm) a jednou Partner (délka lišty 35cm). Pro výrobu elektrické energie (pro osvětlování, čerpání atd.) máme k dispozici dvě elektrocentrály HERON. Jedna je umístěna ve vozidle FORD Tranzit a výstupní výkon je 230V. Druhá bude umístěna ve vozidle AVIA DVS 12 a výstupní výkon u této centrály je 230/380V. Pro odvětrání zakouřených prostor můžeme použít přenosný přetlakový ventilátor ORKAN s maximálním výkonem 10 000m3 / hod. V případě nutnosti odstranění obtížného a nebezpečného hmyzu nám slouží odsávací přístroj PARTNER, ke kterému máme ochranný pracovní oblek. V tomto článku jsou základní věci pro potřeby naší jednotky. V případě Vašeho bližšího zájmu, jsou Vám k dispozici členové naší jednotky, kteří jsou schopni poskytnout bližší informace o veškeré technice.